Кротон

Код товара: 50026
від 100.00грн.

  • Доступность: Есть в наличии

Кротон (лат. Codiaeum) – рослина, що належить до родини Молочайних. Науці відомо 14 видів кротонів, але в кімнатному квітникарстві вирощують переважно 1 вид, зате з великою кількістю різновидів, форм і сортів.Кротони – трав'янисті багаторічники або вічнозелені дерева і кущі. Листя у кротона щільне, шкірясте, жилаве, черешкове, може бути загостреним або тупим, ланцетної, лінійної або яйцеподібної форми. Суцвіття пазушне, гроноподібне. Квітки дрібні. Кротон вирощують як декоративно-листяну рослину.У кімнатному квітникарстві вирощують зазвичай тільки кротон строкатий (Codiaeum pictum), а також його численні різновиди і сорти, які відрізняються формою і кольором листя. Кротон дуже вимогливий до умов утримання і догляду, тому без терпіння і зусиль виростити квітку не вийде.


Кротон – догляд у домашніх умовах

Освітлення.

Рослина кротон у домашніх умовах потребує яскравого, але розсіяного освітлення. На північних вікнах може знадобитися додаткове освітлення лампами денного світла, а на південних Кротон потрібно буде ставити подалі від вікна, щоб рослина не отримала опік. Найкраще домашній кротон росте на західних чи східних підвіконнях. Недостатнє освітлення призводить до вицвітання малюнка на листі, тому ряболисті види потребують більш тривалого світлового дня.

Температура.

Кімнатний кротон потребує стабільної температури як ґрунту, так і повітря. У зимовий період температура не повинна опускатися нижче 18 °C, тому горщик краще ставити поблизу опалювальних приладів, але при цьому слід підтримувати високу вологість повітря. Необхідно виключити протяги. Влітку температура має бути близько 22 °C.

Полив кротону.

Протягом усього року землі не дають пересихати – поливати квітку кротон потрібно відразу після висихання верхнього шару ґрунту в горщику. Воду для поливання беруть м'яку і теплу, а перед цим дають відстоятися протягом доби, щоб осіло якомога більше вапна.

Обприскування кротону.

Кротон в кімнатних умовах слід щодня обприскувати, оскільки висока вологість повітря – одна з основних умов його вирощування. Якщо обприскувань буде не достатньо, можна поставити поруч із горщиком із кротоном посудину з водою. Час від часу можна протирати листя вологою тканиною. Вода має відстоюватися мінімум 24 години.

Підживлення кротону.

Взимку домашній кротон підживлюють раз на місяць по черзі мінеральними й органічними добривами, розведеними вдвічі. В інший час підживлюють щотижня і теж поперемінно.

Обрізування кротону.

Кротон необхідно прищипувати, щоб крона вийшла об'ємна і красива. Вперше прищипують на зовнішню бруньку, коли рослина доросте до 15 см. Далі кожні 20 см.

Пересадка кротону.

Горщик краще брати невеликий. На дно насипаємо дренаж, а субстрат складаємо з перегною, торфу, піску, дернової і листової землі в рівних частинах. Можна додати деревного вугілля. Пересаджувати кротон потрібно щороку, якщо рослина молода. Доросліші рослини пересаджують через 2-3 роки. Кротони можна не пересаджувати, а перевалювати.

Розмноження кротону живцями.

Підходять як верхівкові живці, так і частини задерев'янілих стебел. Перед тим, як садити живці, необхідно дати стекти молочному соку на місці зрізу, а сам зріз треба зробити гострим ножем або лезом. Живець промивають у теплій воді, обробляють стимулятором коренеутворення і припудрюють порошком деревного вугілля. Живці висаджують по одному в невеликі горщики із сумішшю торфу і піску. Температура повинна бути 24-26 °C, живці регулярно обприскують і змочують ґрунт. Протягом 30-40 днів рослини вкорінюються, після чого їх розсаджують у субстрат із рівних частин піску, торфу, перегною, листової і дернової землі. На дно горщика потрібно насипати дренаж.

Отруйність кротону.

Кротон містить отруйний сік, потрапляння якого на шкіру може викликати сильне подразнення, а проковтування – пронос і блювоту. Після роботи з квіткою треба вимити руки з милом. Слідкуйте, щоб діти не жували листя і не терли очі після рослини.

Кротон – хвороби і шкідники

Листя кротону вицвітає. У кротона це відбувається як у разі надлишку освітлення, так і при нестачі світла.

Кінчики листя кротону коричневіють. Кротон перебуває в приміщенні із занадто сухим повітрям або земляна грудка пересихає. Потрібно підвищити вологість повітря або полити квітку.

Коричневіють краї листя у кротону. Це викликано занизькою температурою повітря.

Коричневі плями на листі кротону. Це опіки. Кротон стоїть під прямими променями сонця.

Листя кротону опадає. У кротона це відбувається або від переохолодження, або від протягів.

Нове листя росте тьмяним. Це природно. Яскравим листя стає через деякий час.

Шкідники кротону. Кротон потерпає від трипсів, борошнистого червця, щитівки і павутинного кліща.

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст!
    Плохо           Хорошо